دستگاه لیزر پلاتینیوم ۲۰۲۱ اصل

 دستگاه لیزر پلاتینیوم  یکی از پیشرفته ترین دستگاه های لیزر برای رفع موهای زائد است که دارای سه طول موج الکس، دایود و ان دی یاگ می باشد .همین امر سبب شده تا توانایی دستگاه بالا رفته و امکان پوشش دهی برای از بین بردن انواع موهای زائد، چه نازک و چه ضخیم، در تمامی 6 تیپ پوست، از تیره تا روشن را داشته باشد.

با وجود این قابلیت، دستگاه لیزر پلاس، توان های بالای لیزر را بدون درد و سوختگی روی سطح پوست اعمال می کند. ابتدا در اینجا خصوصیات این سه طول موج مختلف که قابلیت لیزر پلاتینیوم را قابل توجه ساخته است، بررسی می کنیم.

فروش دستگاه پلاتینیوم

طول موج های سه گانه دستگاه لیزر پلاتینیوم پلاس

طول موج پلاتینیون nm 755

در دستگاه پلاتینیوم طول موج الکس یا همان الکساندرایت کوتاه ترین طول موج است همانند دستگاه لیزر تیتانیوم که بیشترین انرژی را نیز داراست. این طول موج معمولاً برای موهای نازک مثل موی صورت استفاده می شود. طول موج الکساندرایت سبب جذب انرژی بیشتری توسط ملانین شده و به همین جهت برای انواع مو، مانند موهای نازک و موهای رنگ شده مناسب است. این طول موج نفوذ کمتری در فولیکول مو داشته و اکثراً برای موهای ابرو و بالای لب موثر می باشد.

طول موج دایود nm 808

طول موج دایود در دستگاه پلاتینیوم دارای قدرت و توانایی متوسطی است. بنابراین برای موهای معمولی که نه خیلی نازک و نه خیلی ضخیم هستند همانند موهای دست و پا کاربرد بیشتری دارد. این طول موج عمیقاً در پوست نفوذ می کند و به موج کلاسیک معروف است.

طول موج ان دی یاگ nm 1064

طول موج ان دی یاگ در لیزر پلاتینیوم بیشترین نفوذ در بین طول موج های لیزر را به خود اختصاص داده است در دستگاه لیزر الکس دایود هم بدین شکل می باشد. طول موج ان دی یاگ برای پوست های تیره کاربرد بیشتری دارد زیرا این طول موج با نفوذ عمقی خود فولیکول های مو را هدف قرار می دهد. یکی از کاربردهای مهم این طول موج، از بین بردن موهای زیر پوستی است. ویژگی این طول موج جذب پایین توسط ملانین می باشد؛ بنابراین برای پوست های تیره تر مناسب تر است.

پس از درک چگونگی و میزان کارایی این سه طول موج که در بالا ذکر شد،

نتیجه می گیریم که:

دستگاه پلاتینیوم بر روی مراجعین با هر رنگ پوستی و هر نوع مو موثر بوده و با در نظر داشتن نوع پوست و مو و انتخاب طول موج مناسب برای هر بخشی از بدن ممکن است مورد استفاده قرار بگیرد.

قابلیت استفاده از این سه طول موج متفاوت، وابسته به سیستم پیشرفته و طراحی خاص هندپیس دستگاه لیزر پلاتینیوم است که تکنولوژی و توانایی بالایی در این امر دارد.

هندپیس پیشرفته لیزر پلاتینیوم می تواند هر طول موج لیزر را در عمق های مختلفی به بافت بتاباند تا توسط فولیکول مو جذب شود. بعضی از انواع جدید و بسیار پیشرفته دستگاه پلاتینیوم، میزان جذب و نفوذ هر سه طول موج مورد استفاده در دستگاه های لیزر را ترکیب کرده و در ناحیه پوست تحت درمان می تاباند.

این موضوع سبب می شود تا رفع موهای زائد در این حالت به یکی از بهترین، موثرترین، ایمن ترین و محبوب ترین روش های درمانی تبدیل شود.

https://www.labellebeautylounge.co.uk/images/treatments/laser/soprano-laser.jpg

ویژگی های مهم دستگاه پلاتینیوم Platinium Laser

ویژگی های خاص این نوع لیزر سبب شده است تا طرفداران زیادی در سطح دنیا پیدا کند که از نتایج استفاده از لیزر پلاتینیوم  PLATINIUM راضی و خشنودند. برخی از این ویژگی ها به این ترتیب هستند:

 • داشتن سیستم خنک کنندگی قوی به صورت مجزا
 • داشتن توان بالا جهت عمق نفوذ بیشتر
 • داشتن قابلیت نفوذ بیشتر و قدرت جذب بالا توسط رنگدانه ها
 • نداشتن خطر سوختگی پوست
 • خنک نگه داشتن پوست برای مدت طولانی تر
 • عمق نفوذ بالا در پوست و افزایش سرعت کلاژن سازی در پوست
 • داشتن ایمنی بیشتر در حفاظت از اپراتور و بیمار

ویژگی های مهم جهت خرید دستگاه پلاتینیوم Platinium device

در خرید دستگاه پلاتینیوم باید به این نکته توجه شود که با وجود اینکه قیمت لیزر پلاتینیوم نسبتاً بالاست اما چون دستگاه لیزر پلاتینیوم با سه طول موج مجزا کار می کند، توانایی تاثیرگذاری بر انواع موهای نازک و ضخیم را دارد. ضمن آنکه میزان و سرعت این تاثیر نیز بیشتر است.

همین امر سبب کاهش تعداد جلسات درمان می شود. بنابراین افزایش قیمت جلسات درمانی که ناشی از افزایش قیمت دستگاه پلاتینیوم است، با کم شدن تعداد جلسات، توجیه می شود.

مشخصات دستگاه لیزر پلاتینیوم

درآمدزا دستگاه لیزر پلاتینیوم اصل 2021

خرید دستگاه پلاتینیوم می تواند به مرور زمان نه تنها درآمدزا باشد، بلکه موردی برای افزایش اعتبار کلینیک شود. تجربه نشان داده است که علیرغم گران بودن قیمت دستگاه پلاتینیوم، این دستگاه می تواند برای کلینیک بسیار کسب درآمد کند.

نکته دیگری که باید در نظر داشت اینکه: برای خرید لیزر پلاتینیوم بهتر است از طریق شرکت یا نماینده رسمی برندی اقدام کرد که دارای خدمات پس از فروش دستگاه پلاتینیوم نیز باشد و شامل موارد واردات، تعمیر و تعویض قطعات لیزر پلاتینیوم شود.

شرایط فروش لیزر پلاتینیوم Platinium Laser

فروش دستگاه پلاتینیوم در ایران توسط چند شرکت معتبر و وارد کننده تجهیزات پزشکی و زیبایی صورت می گیرد که برخی از آنها وارد کننده و برخی دیگر نمایندگان فروش دستگاه پلاتینیوم برندهای معتبر و شناخته شده به طور رسمی هستند. خریداران لیزر پلاتینیوم که معمولاً پزشکان، متخصصان و صاحبان کلینیک های پوست و زیبایی می باشند؛

توجه داشته باشند که برخی از شرکت ها و مراکز فروش تجهیزات پزشکی و زیبایی، اقدام به فروش دستگاه پلاتینیوم به صورت اقساطی می کنند که با در نظر گرفتن بالا بودن قیمت دستگاه پلاتینیوم، شرایط مناسبی را فراهم می کنند.

بعضی از شرکت ها هم در زمینه فروش لیزر پلاتینیوم از دستگاه های دسته دوم استفاده می کنند که با عنایت به قیمت لیزر پلاتینیوم، خرید لیزر پلاتینیوم دسته دوم خالی از لطف نیست؛

فرش لیزر تیتانیوم

به شرط آنکه هندپیس، یعنی مهمترین بخش دستگاه سالم مانده و شات های دستگاه هنوز تمام نشده باشد.

هزینه ها ، تعرفه و قیمت دستگاه پلاتینیوم

با توجه به نوسانات شدید ارزی در ایران، قیمت دستگاه پلاتینیوم متاسفانه مدام در حال تغییر است. بهتر است کسانی که قصد خرید لیزر پلاتینیوم را دارند، مرتب با کارشناسان رسمی فروش دستگاه پلاتینیوم در تماس باشند؛ زیرا با توجه به تغییر لحظه ای قیمت ارز، قیمت دستگاه پلاتینیوم نیز به طور روزانه تغییر می کند که این عامل نباید اختلالی در رابطه با فروش لیزر پلاتینیوم ایجاد کند.

چرا که با توجه به بالا بودن قیمت لیزر پلاتینیوم نسبت به سایر انواع لیزر، امکان دارد خریداران از خرید دستگاه پلاتینیوم منصرف شوند. در صورتی که افزایش قیمت دستگاه پلاتینیوم به نسبت تورم در شرایط موجود، در مقایسه با مزیت های استفاده از این دستگاه، به عنوان یک دستگاه پول ساز در یک کلینیک زیبایی قابل قبول خواهد بود.

مزایای استفاده از دستگاه لیزر پلاتینیوم Platinium Laser Device

دستگاه لیزر پلاتینیوم در مقایسه با سایر رقبای خود عنوان پیشرفته ترین و موثرترین لیزر برای از بین بردن موهای زائد را دارد و در بین مراجعین به مراکز زیبایی پوست، از محبوبیت چندانی برخوردار است.

این محبوبیت از قابلیتی ناشی می شود که لیزر پلاتینیوم از ترکیب تکنولوژی به دست آورده است.

یعنی قابلیت ترکیب سه طول موجی که هر کدام به تنهایی در انحصار نوعی از دستگاه های لیزر بوده اند اما دستگاه پلاتینیوم توانسته با سوییچ کردن بر هر طول موج خاص در هر زمانی که آن کاربرد خاصی مد نظر بوده، نتیجه موثرتر و پایدارتری را حاصل کند.در ذیل برخی از مزیت های استفاده از لیزر پلاتینیوم در مقایسه با سایر دستگاه ها که البته در نتیجه همین تکنولوژی خاص است؛ معرفی می شوند:

 • دستگاه لیزر پلاتینیوم می تواند همه طول موج های الکس، دایود و ان دی یاگ را به وسیله یک هندپیس ساطع کند؛ یعنی قادر است در هر تابش، هر سه طول موج را به طور هم زمان به پوست بتاباند.
 • از آنجایی که دستگاه پلاتینیوم از سه طول موج مختلف پشتیبانی می کند، می تواند بر انواع مو و انواع پوست و حتی پوست های تیره و برنزه شده نیز اثر کند.
 • استفاده از لیزر پلاتینیوم نه تنها عوارض و دوره نقاهتی ندارد، بلکه معمولا اثرات آن تا 7 سال باقی می ماند که این مزیت برای مراجعان بسیار قابل توجه است.
 • به دلیل استفاده از سیستم خنک کننده بسیار قوی و پیشرفته در لیزر پلاتینیوم، عوارضی چون درد و سوختگی در هنگام استفاده به هیچ وجه اتفاق نمی افتد.

سه طول موج همزمان پلاتینیوم

 • چون در دستگاه پلاتینیوم از سه طول موج به طور همزمان استفاده می شود؛ سرعت انجام کار و رفع موهای زائد سریع تر انجام می گیرد بنابراین تعداد جلسات درمانی کمتر می شود.
 • در طراحی هندپیس دستگاه پلاتینیوم به شیوه ای عمل شده است که نسبت به سایر انواع مشابه، بهداشتی تر است.
 • در دستگاه پلاتینیوم پارامترهای از پیش تعیین شده ای تنظیم شده است و علاوه بر آن کار با دستگاه به ویژه با داشتن صفحه نمایشگر 12 اینچی، بسیار آسان است که مزیت عمده ای برای اپراتور محسوب می شود.
 • چیلر مجزا در لیزر پلاتینیوم باعث افزایش بهره وری سیستم، افزایش طول عمر مفید دستگاه و افزایش مدت زمان استفاده مداوم از دستگاه می شود که برای صاحبان کلینیک های زیبایی بسیار اهمیت دارد.
 • یکی دیگر از مزایای قابل توجه در استفاده از دستگاه پلاتینیوم، عدم نیاز به مواد مصرفی است.

معایب لیزر پلاتینیوم

پس از بررسی هر مزیتی باید عیوب و نواقص را نیز بررسی کرد تا در مقام مقایسه بتوان درست نتیجه گیری کرده و بهترین ها را انتخاب کرد. در اینجا نیز پس از بیان مزایای استفاده از دستگاه پلاتینیوم نوبت به معرفی معایب و عوارض استفاده از آن می رسد.

بررسی ها نشان داده است که عوارض ناشی از استفاده از دستگاه های لیزر، نه مربوط به خود لیزر بلکه در اثر استفاده نابجا از آن و یا طریقه استفاده ناصحیح توسط اپراتور و همچنین رعایت نکردن موارد آمادگی پیش از لیزر و مراقبت های پس از آن است.

عوارض احتمالی لیزر پلاتینیوم

استفاده از دستگاه پلاتینیوم نیز مانند دیگر دستگاه های لیزر، به تنهایی عاری از خطر یا عوارض خاصی می باشد. در مورد خود بیمار و یا اپراتور نیز، در صورتی که کلیه موارد بهداشتی و احتیاطی را رعایت کنند و پس از انجام لیزر در محیط مناسب و با شرایط استاندارد؛

مراقبت های پس از انجام لیزر را به درستی انجام دهند، نه در مورد استفاده از دستگاه پلاتینیوم و نه هیچ دستگاه لیزر دیگری، حوادث و عوارض خاصی پدید نخواهد آمد. با توجه به اینکه موارد آمادگی پیش از انجام لیزر، ممنوعیت های لیزر کردن، چگونگی انجام آن و همچنین مراقبت های بهداشتی حین و پس از انجام عمل لیزر در مورد تمامی دستگاه های لیزر یکسان است، در اینجا به آنها نپرداخته ایم.

در زمینه دوره نقاهت پس از عمل لیزر نیز، چون عوارض خاصی از قبیل سوختگی و درد و ناراحتی های ناشی از لیزر کردن گریبان گیر بیمار نمی شود؛ دوره نقاهتی برای پس از استفاده از لیزر پلاتینیوم و یا هر دستگاه لیزر دیگری در نظر گرفته نمی شود.

نتایج خروجی این دستگاه

در مورد خرید لیزر پلاتینیوم نیز با وجود بالا بودن قیمت دستگاه پلاتینیوم، نتایج حاصله نشان از باصرفه بودن خرید دستگاه پلاتینیوم دارند؛ چراکه درآمدهایی که در آینده نصیب مراکز درمانی و کلینیک های زیبایی می کند، این گرانی قیمت دستگاه پلاتینیوم را توجیه می کنند.

به علاوه امکان اقساطی بودن فروش لیزر پلاتینیوم از جانب بعضی شرکت های وارد کننده و یا فروشنده تجهیزات پزشکی و زیبایی و همچنین فروش دستگاه پلاتینیوم دسته دوم نیز شرایط مساعدی در خرید لیزر پلاتینیوم برای پزشکان، متخصصان و کلینیک های تخصصی زیبایی پوست و مو ایجاد کرده است.

جمع بندی

پس از مطالعه و تحقیق در مورد دستگاه لیزر پلاتینیوم ، می توان نتیجه گرفت که به طور کلی لیزر پلاتینیوم یکی از پیشرفته ترین، موثرترین و کارآمدترین دستگاه های لیزر دنیاست که نسبتاً به تازگی و با استفاده از تکنولوژی ویژه ای در بین مراجعین کلینیک های زیبایی محبوبیت پیدا کرده است.

در دستگاه پلاتینیوم که از سه طول موج الکساندرایت، دایود و ان دی دیاگ به طور ترکیبی استفاده شده است؛ می توان برای هر بخشی از بدن، هر نوعی از پوست و هر ضخامتی از مو، از طول موج درمانی مربوط به همان نوع خاص بهره مند شد و به نتیجه موثر و دلخواه که ماندگاری بسیاری نیز دارد، رسید.

catalog-platnium